A két relé egymástól függetlenül működtethető külön szabályozási tartományban. A hűtés és fűtés közötti minimálisan 0,1 fokos hiszterézis állítható be, a maximuma a méréshatár. A többi termosztáttól eltérően itt nem egy tartani kívánt hőmérsékletet kell megadni, hanem külön meg kell adni a be és kikapcsolási hőfokot mindkét kimenetre! Az üzemmódok tetszőlegesen felcserélhetők variálhatók (fűtés-hűtés, fűtés- fűtés, hűtés- hűtés, hűtés fűtés) különböző hőfokon a váltó relék miatt.
A fűtési relé addig marad behúzva, amíg a hőmérséklet el nem éri a fűtés kikapcsolásának értékét. Ha a hőmérséklet csökkenni kezd, az ismételt felfűtés a fűtés bekapcsolásától kezdődik.
A hűtési relé a hűtés bekapcsolási hőfoknál kapcsol be, majd a hőmérséklet csökkenésével a hűtés kikapcsolási hőfokánál áll meg. A hűtés késleltetett kapcsolása esetén a kimenet csak a megadott idő alatt fog jelet adni.
Vezérlési példa, Gázkazán és vegyestüzelésű kazán vezérlésére:
Ez a vezérlő kítűnő választás vegyestüzelésű és gázkazán rendszerek használatához. Figyeli a vegyes kazán hőmérsékletét, és csak akkor indítja a gázkazánt, ha már nem ég a tűz. Ezzel jelentősen csökkenti a gázfogyasztást, stabilizálja a ház hőmérsékletét, és optimalizálja a fűtési rendszer működését. Külön beállítható be- és kikapcsolási hőfok mindkét relére, és kompatibilis motoros szelepekkel és szivattyúkkal.
A termosztát bekötése: A termosztát hőfok érzékelőjét helyezze a vegyestüzelésű kazán analóg hőmérője helyére, egy merülőhüvelybe. A termosztát a vegyestüzelésű kazán hőmérsékletét fogja mutatni. A hőfokszabályzót úgy kössük be, hogy a gázkazán indítására szolgáló két kapocs zárja az áramkört: gázkazán(kapocs X) >szobatermosztát>EW-988D>gázkazán (kapocs Y). Az X kapocs jelét kössük a szobatermosztára, a termoszát záródó kontatkját tegyük a hőfokszabályzó 6-os csatlakozójára, a 7-es csatlakozójára pedig az Y kapcsot csatlakoztassuk. A hűtés kimenetre pedig csatlakoztassa a keringető szivattyút.
| Műszaki adatlap | |
| Működési feszültség | 230V AC |
| Kimenet (feszültségmentes, ha nincs megadva a V) | 2x NO-NC 5A |
| Energiafogyasztás | 3W |
| Működési tartomány | -19.9°C~99.9°C |
| Felbontás | 0,1°C |
| Érzékelő (tartozék) | 1.5méter*20K, NTC |
| Beépítési méret | 71(L)×29(W) |
| Funkció | hűtés - fűtés |
| Programozása | |
| Fűtés bekapcsolás | -19,9°C -tól a fűtés kikapcsolási hőfokáig |
| Hűtés bekapcsolás | a hűtés kikapcsolástól 99,9°C -ig |
| Fűtés kikapcsolás | a fűtés bekapcsolási hőfoktól a hűtés kikapcsolás hőfokáig |
| Hűtés kikapcsolás | a fűtés kikapcsolástól a hűtés kikapcsolásáig |
| Kalibráció | -5 ~ 5°C |